מספר פריט:1166
מיון:R1576
סוג:שאלון
כותר:שאלון לבדיקת תפקודים ניהוליים ויכולת ויסות עצמי של מבוגרים
מחבר:שומרון ורד וטרבלסי גילת
בתוך:השפעת התיווך במהלך אבחון דינאמי על יכולת העברה, תפקודים ניהוליים, מודעות מטה-קוגניטיבית וביצוע מתמטי, בקרב סטודנטים עם ליקויי למידה והפרעת קשב
מו"ל:לא ידוע.
שנה:2017
אוכלוסיית מחקר:58 סטודנטים במכללה לחינוך עם ליקויי למידה ו/או הפרעות קשב (29 בקבוצת ניסוי; 29 בקבוצת ביקורת).
תוקף:לא ידוע
אופי השאלון:סגור
עמודים:42-39
מילות מפתח:ויסות עצמי; תפקוד ניהולי-ארגוני; אנשים עם הפרעות התפתחותיות; אנשים עם הפרעות פסיכיאטריות; ליקויי למידה והפרעת קשב.
הערות:דו"ח מחקר. המחקר נעשה בתמיכת מכון מופ"ת. השאלון תורגם לעברית על-ידי ד"ר עדינה הרטמן-מאיר, עדי שטרן וד"ר יהודה פולק.
 
תיאור:
שאלון זה הינו תרגום לעברית של שאלון שחובר על-ידי: Roth, R.M., Isquith, P.K., Gioia, G.A. (2005). Behavior rating inventory of Executive Function – Adult version. Lutz, Florida: Psychological Assessment Resources. השאלון מיועד למבוגרים בגילאים 18-90 ומתאים לאנשים עם הפרעות התפתחותיות, נוירולוגיות ופסיכיאטריות כמו ADHD, סכיזופרניה. הוא כולל 70 פריטים שעבור כל אחד מהם המשתתף צריך לבחור תשובה נכונה לפי סולם ליקרט הבנוי מ-3 מענים: אף פעם, מדי פעם, לעתים קרובות. מענים אלה מתייחסים לשאלה הבאה: "במהלך החודש האחרון, באיזו תדירות כל אחת מההתנהגויות הבאות היוותה בעיה?". הציון הכללי שמתקבל מהשאלון כולל מדד של ויסות התנהגות המורכב מ: 1) עיכוב תגובה 2) העברת קשב 3) שליטה רגשית 4) ניטור עצמי ומדד של מטה-קוגניטיבי המורכב מ: 1) יוזמה 2) זיכרון עבודה 3) תכנון 4) ניטור מטלה. דוגמאות לפריטים שמופיעים בשאלון כוללות: יש לי התפרצויות כעס; אני מרגיש מוצף ממטלות גדולות; אני יושב הרבה בבית ללא מעש; אני מאבד דברים; יש לי מטרות לא מציאותיות; הכעס שלי עז אך פג מהר; ואני מתקשה לארגן את עבודתי.
לשאלון מהימנות פנימית גבוהה ɑ=.73-.90 ומהימנות כמבחן חוזר: r=.89-.93 על-ידי Roth, R.M., Isquith, P.K., Gioia, G.A. (2005). Behavior rating inventory of Executive Function – Adult version. Lutz, Florida: Psychological Assessment Resources. כן נמצאה מהימנות דומה בין שופטים בבדיקת המתאם בין הדיווח העצמי להערכות שבוצעו על-ידי אחרים.

לחיצה כאן לטופס הזמנת שירות מקוון לכלי מחקר
 
 
 
כלי מחקר זה הוא יצירה מקורית המוגנת בזכויות יוצרים, יש להקפיד על ציטוט אקדמי בהתאם לכללי הציטוט המוקבלים.
מרכז המידע מקפיד לכבד את זכויות היוצרים.
הפרטים המופיעים ביחס לכלי המחקר נמסרו על-ידי החוקר ובאחריותו.
במידה ונפלה טעות בציטוט המקור, אנא פנו אלינו ונפעל לתיקון הטעות.